Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Ισχυρός στο “Οικονομίδειο!”

Ισχυρός στο “Οικονομίδειο!”

0
ialisos ermis fasi

Επέστρεψε στις νίκες ο Ιάλυσος ο οποίος κέρδισε στο “Οικονομίδειο” γυμναστήριο της Ιαλυσού με 2 – 0 τον Ερμή Ζωνιανών σε εξ’ αναβολής παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν στο σκορ και είχαν τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβσαν στροφές και έδειξαν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να μπορέσουν να δημιουργήσουν την κλασική ευκαιρία. Σε ένα μάλιστα κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης, οι παίκτες του Γιώργου Σάββενα πέτυχαν και δεύτερο τέρμα και έτσι …κλείδωσαν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που ήταν και το ζητούμενο.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 5′ Φάουλ σε καλό σημείο για τυς γηπεδούχους, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή. Ο Αθανασίου Α. θα εκτελέση , ο Τζανης στην πορεία της μπάλας διωχνει σε κόρνερ.

11΄Σουτ του Σπάρταλη η μπάλα λίγα μέτρα άουτ.

18΄ ο Παφιάκης εφυγε στην κόντρα καθυστέρησε με αποτέλεσμα το σουτ που επιχείρησε να μην εχει τύχη.

39΄Γκολ για τον Ιάλυσο μετα από κεφαλιά πάσα του Μαρίνου ο Αθανασίου Π με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1 – 0).

44΄ Δυνατό σουτ του Σπάρταλη , μετά την επέμβαση του Καρακούτση η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

66΄Σουτ του Σταθόπουλου , ψηλά αουτ.

83΄Γκολ για τον Ιάλυσο! Εκπληκτική ενέργεια του Σταυλά από τα δεξιά , την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Ρεκλείτη και εκείνος σε κενή εστία έκανε το 2-0.

88΄Ο Πασιαλής εκτέλεσε κόρνερ , η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά με τον Παπαδόπουλο να διώχνει εντυπωσιακά.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σταθόπουλος (Λυμπερόπουλος, Οικονόμου) από τον Σύνδεσμο της Δυτικής Αττικής

ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Καμβύσης (67′ Σταυλάς), Κοκκίνης, Αθανασίου, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης (86′ Χειμωνέττος), Φονσέκα, Αθανασίου Α., Μαρίνου (46′ Παπαδημήτρης)
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Καρακούτσης, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης, Ανυφαντάκης, Κασαπάκης (54′ Βογιατζής), Τζάνης, Στρατήγης (76′ Πλουσής), Σταθόγλου (70′ Σουκιάς), Κατσικοκέρης, Πασιαλής, Μπεκατώρος