Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ισόπαλη η Ρόδος στον Αρχάγγελο

Ισόπαλη η Ρόδος στον Αρχάγγελο

0
rodos_endekada
Ισόπαλο με σκορ 1 – 1 τελείωσε το φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα (Σαββάτο) στο Αρχάγγελο ανάμεσα στον τοπικό Άρη και τη Ρόδο. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά οι «πράσινοι» ανέβηκαν στην επανάληψη και ισορρόπησαν.
Στο 23’ από γύρισμα του Σπανίδη από τα αριστερά, ο Σαπαλίδης έκανε σουτ από ύψος του πέναλτι και άνοιξε το σκορ (1 – 0)
Στο 56′ ο Ευγενικός εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Α΄ρη, «έκλεψε»  τη μπάλα και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.
Σημειώνεται ότι στο 37’ ο Χατζηπαυλής με σουτ από το ύψος της περιοχής, έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι.
Διαιτητής ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος, ο οποίος είχε έναν μόνο επίσημο «βοηθό», το Νίκο Διακοφιλιππή.
ΑΡΗΣ: Χρυσανθής, Φαρμακαλής, Κοτσίκος, Τσελεπίδης, Καλημέρης, Κοντόγιαννος, Λαμπριανός, Χατζηνικόλας, Σαπαλίδης, Πευκιανάκης, Σπανίδης (Έπαιξαν και οι Γιαννιού, Μαρκόπουλος, Δημητρούλης, Δημητριάδης και Τραχανάς)
ΡΟΔΟΣ: Μανώλακας, Παπαδόπουλος, Ριζόπουλος, Σώτα, Καμπούρης, Καλημέρης, Σκαφίδας, Αμπελάς, Χατζηπαυλής, Κατσαράς, Ευγενικός (Έπαιξαν και οι Παπασταμάτης, Παπαστεφάνου, Γιωργάς, Αθανασίου, Βασιλαράκης και Μάντσε)