Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ικανοποίηση Πάττα

Ικανοποίηση Πάττα

0
3
Την ευκαιρία να δοκιμάσει εκείνα που έχει στο μυαλό του ο Κώστας Πάττας την βρήκε στο σημερινό (Τετάρτη) φιλικό με αντίπαλο τον Ορφέα, το οποίο έληξε με νίκη των γηπεδούχων και σκορ 5-0. Ο νεαρός τεχνικός ξεκίνησε την ομάδα του με 1-4-2-3-1 και στην συνέχεια το γύρισε σε 1-4-3-3 καθώς με αυτά τα συστήματα θα ριχτεί στην μάχη του φετινού πρωταθλήματος. Βέβαια ο Πάττας έχει στα πλάνα του και το 1-4-4-2 σε «μπολ» το οποίο θα δουλεύει κι αυτό με τους παίκτες του στις προπονήσεις. Το ματς εξελίχτηκε σε επιθετικό μονόλογο του Φοίβου καθώς το πρώτο μέρος τελείωσε με 4-0 και στην επανάληψη σημειώθηκε ακόμα ένα γκολ. Ο Γρηγόρης Σαρρής από την πλευρά του δεν είχε και πολλές επιλογές καθώς χρησιμοποίησε μόνο τους δώδεκα παίκτες που είχε στην διάθεση του. Το σκορ άνοιξε με γκολ του Γ. Δελαπόρτα (1-0) και το 2-0 έγινε από τον Μαθιό. Ο έμπειρος παίκτης έκανε το 3-0 και μετά ανέλαβε ο Νίκος Ορφανίδης για να κάνει το 4-0. Στην επανάληψη ο Φοίβος πέτυχε και πέμπτο γκολ με τον Σπαχίου σκορ με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι. Ο Κώστας Πάττας έμεινε ικανοποιημένος από την παρουσία των παικτών του και τις νέες διαπιστώσεις για την κατάσταση της ομάδας του θα τις κάνει στο επόμενο φιλικό.