Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Είχαν και οι δύο παράπονα…

Είχαν και οι δύο παράπονα…

0

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς του Αγίου Ισιδώρου με το Νηρέα. Παρότι το παιχνίδι δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη και έπαιξαν παθιασμένα για αυτή. Στο τέλος αμφότεροι οι αντίπαλοι έμειναν με παράπονα από τη διαιτησία με τους μεν γηπεδούχους να ζητούν τρία πέναλτι που δεν τους δόθηκαν και τους δε φιλοξενούμενους να θεωρούν ότι ο Μερσιώτης που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης ξεκίνησε από θέση οφσάιντ. Στο πρώτο μέρος ο Νηρέας ήταν καλύτερος και θα μπορούσε να προηγηθεί κάτι που όμως δεν συνέβη παρά τις όποιες ευκαιρίες δημιούργησε.

Το γκολ όμως ήρθε για τους Κρεμαστενούς στα πρώτα λεπτά της επανάληψης (57’) με τον Καμπούρη να πλασάρει από κοντά τον Χαλκιόπουλο ύστερα από ωραία σέντρα του Παπανικολάου (0-1). Ο Άγιος Ισίδωρος στη συνέχεια ανέβασε την απόδοση του χάνοντας ορισμένες ευκαιρίες; Και τελικά μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση στο 82’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Αργ. Γεωργαλλή και προσπάθεια των αμυντικών να διώξουν την μπάλα, ο Μερσιώτης έγινε κάτοχος της και από κοντά την έστειλε στα δίχτυα του Αξιώτη (1-1). Να σημειωθεί ότι ο αγώνας καθυστέρησε να ξεκινήσει καθώς οι γηπεδούχοι τίμησαν με αναμνηστική πλακέτα και δώρα τον Γιάννη Αντωνόπουλο ο οποίος σε ηλικία 34 χρονών αποφάσισε να σταματήσει το ποδόσφαιρο.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ζαννετίδης, Ροδίτης και Κουλουρίδης.
ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΣ: Χαλκιόπουλος, Κουτσουμπάρης, Δημητράκης, Βονάκης, Αντωνόπουλος, Κώτσος, Γεωργαλλής Μ. (63’ Χατζηνικόλας), Γεωργαλλής Αργ. (90’ Αναστασάς), Μερσιώτης, Διακοπαρασκευάς Π. (87’ Βάλλας), Καρτάλης
ΝΗΡΕΑΣ: Αξιώτης, Κοκκάρης, Μοσκιού, Παπανικολάου, Σινάνι, Σταυλάς, Ζούρδης Φ., Καβάζης, Χριστοδούλου , Καμπούρης (70’ Παπαγεωργίου Κ.), Ραφτόπουλος