Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Η καλή «εκκίνηση» της έδωσε τη νίκη

Η καλή «εκκίνηση» της έδωσε τη νίκη

0
athletiko endekada

Παίζοντας πολύ καλά στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης η Αθλέτικο Αφάντου επικράτησε με 3-1 του Δαμάγητου ο οποίος αν και ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από το ματς. Οι Αφαντενοί είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας σε αυτό το διάστημα δύο τέρματα. Μάλιστα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς καθώς μόλις στο 10’ ο Γενημαχλελής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θέμελη για το 1-0. Στο 39’ ήταν η σειρά του Λαουδίκου να σκοράρει και να στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια με 2-0.
Στην επανάληψη ο Δαμάγητος μπήκε πιο ορεξάτος αλλά στο 68’ δέχθηκε και τρίτο τέρμα αυτή τη φορά με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λαουδίκου (3-0) που δυσκόλεψε κατά πολύ την κατάσταση. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 στο 72’ με γκολ του Βολιτάκη αλλά παρά την πίεση που άσκησαν στα τελευταία λεπτά δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν τουλάχιστον την ισοπαλία. Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Καραγιάννης με βοηθούς τον Ροδίτη και τον Μπάρκα.
ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΑΦΑΝΤΟΥ: Γουργούλιας, Ηλίας, Μοσχηδιού, Μπακίρης, Καλογήρου, Μπάλλα, Γενημαχλελής (72’ Σφουγγαριστός), Λαουδίκος, Λόγγος (46’ Χαμιταί), Χαμάλης (92’ Ζάγγος), Μοσχούς
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ: Θέμελης, Ντελλάκης, Αλβανός (73΄ Καραβαίλης), Συρράκος, Πηδιάκης (49’ Κεφάλας), Σαίτης, Κυριακάκης, Τζαβάρας (63΄’ Χατζηδημητρίου), Βολιτάκης, Γρηγοριάδης, Βογιατζής