Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Η Δήμητρα τους βαθμούς

Η Δήμητρα τους βαθμούς

0
dimitra_dorieas1

Η ισοπαλία θα ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα στον  αγώνα Δαματρια –Δωριεας. Αυτή ηρθε στο 89′, όταν η μπάλα μετά από κεφαλιά του Μανδουραρη φάνηκε να περνάει την γραμμή του τέρματος. Όμως διαιτητής και επόπτης είχαν άλλη άποψη και άφησαν το παιχνίδι να συνεχιστεί, σφυρίζοντας μετά από λίγο και την λήξη. Τελικά η Δήμητρα επικράτησε με 1 – 0 και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό της. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Καρνάβας στο 65′ με σουτ. Η υπεροχή ήταν μοιρασμένη. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τον άνεμο και έλεγχαν το παιχνίδι αλλά στην επανάληψη έγινε το ανάποδο και ο Δωριέας ανέλαβε περισσότερη δράση.
Μέτρια ήταν η διαιτησία του Παπαβασιλειου και του “βοηθού” Χαριμανίδη. Καλός ήταν ο Ωραιόπουλος.