Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Φιλί της ζωής στο 94’!

Φιλί της ζωής στο 94’!

1
3

Πολύτιμη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα, κατάφερε να πάρει ο Κολοσσός Κάστρου με 1-0 με αντίπαλο τον Αστέρα Μασσάρων στο γήπεδο Κοσκινού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου χωρίς όμως να υπάρχουν πολλές φάσεις και από τις δύο πλευρές. Στην επανάληψη, ο Αστέρας ήταν αυτός που μπήκε πιο δυνατά χάνοντας δύο καλές φάσεις μπροστά από την εστία του γκολκίπερ Καμπούρη, όμως από το 60′ και μετά οι γηπεδούχοι πήραν την κατοχή, έλεγχαν το παιχνίδι και έδειξαν ότι θέλουν το παιχνίδι, χωρίς όμως να δημιουργήσουν την κλασσική ευκαιρία με εξαίρεση την φάση του 63′ με τον Περαντινό να σουτάρει από κοντά, όμως να βλέπει ότι το σουτ που επιχείρησε εξουδετερώθηκε πάνω στη γραμμή από τους αμυνόμενους. Ένα ματς με ρυθμό, με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει από την μία εστία στην άλλη, με τον Αστέρα στο τελευταίο ημίωρο να ψάχνει το γκολ στην αντεπίθεση και τον Κολοσσό να προσπαθεί με κάθε τρόπο να ξεκλειδώσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι όμως στο τέλος ήταν αυτοί που «χαμογέλασαν» με σκόρερ τον έμπειρο Γιώργο Καστρουνή με πλασέ από κοντά.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 38΄εκτέλεση φάουλ του Μιρτσεβ, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καμπούρη.
Στο 45′ σουτ του Μίρτσεβ μπλόκαρε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων
Στο 57′ σέντρα από αριστερά, κεφαλιά από καλή θέση του Μουσακίνια, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι, άουτ.
Στο 63′ σύγχυση στην περιοχή των φιλοξενούμενων, η μπάλα φτάνει στον Περαντινό που σουτάρει, όμως ο Κιλασίν Ε. έδιωξε πάνω στην γραμμή σώζοντας την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση.
Στο 94′ παράλληλη πάσα του Σεβδαλή από αριστερά μέσα στην περιοχή, πλασέ του Καστρουνή από κοντά, 1-0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αντωνάς (Καρκαλιανίδης, Κόκκαλης)
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Καμπούρης, Συμεωνίδης, Μελισσάς, Αλαχούζος (60′ Ππεραντινός),Τσαλίκης (96′ Αρντρίτ), Πάτας, Σεβδαλής, Καστρουνής (95′ Καστανίδης), Κωνσταντινίδης, Θεοδώρου, Αμοιρόπουλος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΣΑΡΩΝ: Δημητρίου, Σκούμπρος (λ.τ. Κυριακάκης), Μπάρτζος, Κιλασίν Χ., Κιλασίν Ε., Μπαιρακτάρης, Κοτσίκος (85′ Χατζημανώλης), Λαουδίκος, Μουσακίνιας,Μίρτσεβ (80′ Σκυλλαράκης), Μαρκόπουλος