Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Εύκολο απόγευμα για τον Κλεόβουλο

Εύκολο απόγευμα για τον Κλεόβουλο

0
6

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Δωδεκανήσου εξασφάλισε και ο Κλεόβουλος. Η ομάδα της Λίνδου πέρασε ένα άνετο και ήρεμο απόγευμα στο Ενωσιακό γήπεδο καθώς κέρδισε εύκολα με 6 – 1 την Ασπίδα Απολακκιάς. Όπως μαρτυράει και το τελικό αποτέλεσμα, το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους φιλοξενούμενους.
Στο 4’ ο Χαρίτος από θέση τετ α τετ απέφυγε και τον τερματοφύλακα και με πλασέ σε άδεια εστία έκανε το 0 – 1.
Στο 5’ ο Γιατσιάτσιος έκανε τη σέντρα και ο Χαρίτος με πλασέ στην κίνηση πέτυχε το 0 – 2.
Στο 13’ ο Παπαοικονόμου έκανε τη συρτή σέντρα και ο Χαρίτος και πάλι, με πλασέ σημείωσε ακόμα ένα τέρμα κάνοντας το 0 – 3.
Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (στο 42’), ο Χαρίτος πέτυχε το τέταρτο προσωπικό του τέρμα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πατσιαούρα.
Στο 48’ ο Γιατσιάτσιος εκτέλεσε φάουλ και ο Σ. Αναστασιάδης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 5.
Δέκα λεπτά αργότερα ( στο 58’), ο Σουλούνης με σέντρα σουτ αιφνιδίασε τον Βαρέλη και μείωσε σε 1 – 5.
Στο 79’ ο Σ. Αναστασιάδης «έκλεψε» τη μπάλα από έναν αμυνόμενο, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 6.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Στέργος Γιακουμάκης και «βοηθοί» του ήταν οι Αναστασοπούλου και Βασιλείου.
ΑΣΠΙΔΑ: Κοντός, Μπάντζιος, Κ. Διαμαντής (17’ λ.τ. Ρόσι), Ε. Διαμαντής, Σουλούνης, Παπασταματίου, Κάκαρης, Περούλης (55’ Νάκας), Κούτρας, Σκουλούδης, Τ. Ζαράρης
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Βαρέλης, Φραγκάκης, Αναστασιάδης, Γιατσιάτσιος, Κακλαμάνος, Συμεωνίδης, Παπαοικονόμου (17’ λ.τ. Διακογεωργίου), Χατζηνικόλας (46’ Βίσλα), Χαρίτος (46’ Σ. Αναστασιάδης), Λάμπης, Πατσιαούρας