Έπεσε η αυλαία στο Περιφερειακό τένις του ΡΟΑ

0

Μετά απο 4 ημέρες 217 επισήμα καταχωρημενους αγωνες και 235 συμμετοχές παιδιών ηλικίας 5 έως 16 ετών το διασυλλογικό περιφερειακο πρωτάθλημα τεννις έριξε αυλαία με τον καλύτερο δυνατό τρόπο .
Την Κυριακή πλήθος κόσμου επέλεξε για την διασκέδαση του να παρακολουθήσει τις προσπάθειες των παιδιών στους τελικούς καθως ο πολύ ωραίος καιρός και το ασφαλές περιβάλλον του ιστορικού ομίλου συνδιάζε το τερπνόν μετά του ωφελίμου.
Στις 13:30 που ολοκληρώθηκαν οι τελικοί ακολούθησε η βράβευση όλων των παιδιών ηλικίας κάτω των 9 ετών .
Η βράβευση των επισήμων κατηγοριών έγιναν από τον βουλευτή Δωδεκανήσου κύριο Ιωάννη Παππά από την εντεταλμένη περιφέρειακή σύμβουλο σε θέματα παιδείας και δια βίου μάθησης κυρία Χαρούλα Γιασιράνη ενώ σημαντική για τους ανθρώπους του ομίλου χαρακτηρίστηκε η παρουσία από νωρις του αντιδημάρχου οικονομικών κυρίου Τηλέμαχου Καμπούρη .
Ο κύριος Παππάς εξήρε το έργο του ΔΣ του ομίλου όλα αυτά τα χρόνια ενώ ενημέρωσε όλα τα παιδιά για τα οφέλη στην διαμόρφωση του χαρακτήρα τους από την ενασχόληση με το ατομικό άθλημα του τενις όπου και ο ίδιος όποτε βρίσκει χρόνο στην Αθήνα δεν χάνει την ευκαιρία να αγωνιστεί .
Η κυρία Χ. Γιασιράνη αφού θυμήθηκε στιγμές από τα προηγούμενα χρόνια γνωστή αθλήτρια του ΡΟΑ από τα παιδικά της χρόνια δήλωσε την αμέριστη συμπαράσταση της Περιφέρειας σε όλες τις διοργανώσεις του ΡΟΑ στη Ρόδο αλλά και στην Κω και στην Καλυμνο.
Ο κύριος Καμπούρης φανερά ικανοποιημένος από το πλήθος του κόσμου των παιδιών αλλά και το υψηλό επίπεδο του τενις που παρακολούθησε εξέφρασε τον ενθουσιασμό του για την συνεργασία με το ΔΣ και την εκτίμηση πως πολλά ακόμα μπορούν να γίνουν στο νησί.
Τα παιδιά που διακρίθηκαν από Ρόδο, Κω ,Λερο
, Άγιο Σουλά , Πεταλούδες, και Μαριτσά είναι:

Αγόρια κάτω των 10
1. Χρυσός Π.
2. Χαπίπης Μ.
3. Τσιγάρος Γ.
3. Μπιλιας Κ.

Κορίτσια κάτω των 10
1. Παπαγαπητού Α.
2. Παπαγεωργιου Α.
3. Μαγου Α.
3. Μανεττα Ε

Αγόρια κάτω των 12
1. Καρπέτης Α.
2. Τσαφής Δ.
3. Ζερβός Α
3. Μπουφίδης Γ.

Κορίτσια κάτω των 12
1. Χασταλή Β.
2. Αράπη Θ.
3. Πουλάκη Μ.
3. Θυριάκη Β

Αγόρια 12-14 (αρχάριοι)
1. Γαλενός Α
2. Θωμόπουλος Κ
3. Φιοραβάντης Π
3. Μυτιληνιός Α

Κορίτσια 12-14 (αρχάριες)
1. Ντοβέλου Κ
2. Ζερβού Μαρία
3. Βασιλάκη Φ
3. Καραγιάννη Μ

Αγόρια 14
1. Διακονικολης Σ
2. Δημητρούλης Μ.Α.
3. Ρόμπας Γ.
3. Γιαγτζογλου Α.

Κορίτσια 14
1. Σπύρου Ε
2. Χατζηκαντή Μ
3. Πολιά Α
3. Πλακιώτη Σ

Αγόρια 16
1. Κασλη Ογλου Σ
2. Πανάγος Η
3. Λανδρου Φ
3. Κοκκίνης Κ

Κορίτσια 16
1. Τσωλη Φ
2. Γιαβαση Χ

Αγόρια διπλά 10 ετών
1. Χονδρός Κ- Δρίβας Σ.
2. Μπουφίδης Μ – Χρυσός Π

Κορίτσια διπλά 10 ετών
1. Παπαγαπητου Ά – Περγαντή Α
2. Πιστόλα Δ – Τζιώρα Τζ.