Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Εμφατική επιστροφή στις νίκες για τον Φοίβο

Εμφατική επιστροφή στις νίκες για τον Φοίβο

0

Επιστροφή στις νίκες για τον Φοίβο, που στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας (Β’ όμιλος) επικράτησε στην Κρεμαστή με 3-1 του Απόλλων Καλυθιών. Το σύνολο του Γιώργου Σάββενα ήταν καλύτερο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατόρθωσε να φτάσει δίκαια στην νίκη. Το ματς ήταν από το πρώτο λεπτό συναρπαστικό. Ο Τάσος Κιοσεογλου ανοίγει το σκορ μόλις στο 7′ για τον Φοίβο, για να ισοφαρίσει στο 10ο λεπτό ο Σπαχιού με πέναλτι. Ωστόσο παρά την ισοφάριση των φιλοξενούμενων, ο Φοίβος ανέβασε στροφές και στο 18′ πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Μιχάλη Μόσχου. Το 2-1 ήταν το αποτέλεσμα στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Φοίβος κατάφερε να βρει ακόμα ένα γκολ στο 70′ για το τελικό 3-1 με τον Κιοσεογλου να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

Το σημαντικό αυτό «τρίποντο» έδωσε την δυνατότητα στον Φοίβο Κρεμαστής να μειώσει την διαφορά από τον Απόλλων Καλυθιών στον ένα βαθμό. Η ομάδα από τις Καλυθιές βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 24 βαθμούς, ενώ ο Φοίβος στην πέμπτη με 23.

Διαιτητής: ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΚΟΥΡΜΑΔΙΑΣ Ν., ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ Γ.

Παρατηρητής: ΒΑΣΙΛΑΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ

Παρατηρητής Δ: ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ