Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Έκλεψαν τις εντυπώσεις οι Νέοι του Διαγόρα

Έκλεψαν τις εντυπώσεις οι Νέοι του Διαγόρα

0

Φιλική νίκη με σκορ 6 – 0 σε βάρος της Αθλητικής Ένωσης Αδελφοσύνης πέτυχαν οι Νέοι του Διαγόρα. Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Παστίδας και ο τεχνικός των «κυανέρυρθων» Παναγιώτης Μπεκιάρης είχε την ευκαιρία να βγάλει και πάλι πολύ χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του. Οι Νέοι με δυο γκολ των Ρουτζιέρη και Κοντού στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με 2 – 0 και στην επανάληψη άλλα δυο τέρματα πέτυχε ο Ζέελεφ και από ένα οι Κοντός και Φράνκι για να διαμορφώσουν το τελικό 6 – 0. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο ήταν σύσσωμη η τεχνική ηγεσία της ΠΑΕ Διαγόρας με τον προπονητή Σούλη Παπαδόπουλο, τον τεχνικό διευθυντή Πέτρο Ρουτζιέρη, τον γυμναστή και τον προπονητή τερματοφυλάκων.