Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου ‘Εκανε …περίπατο ο Κλεόβουλος

‘Εκανε …περίπατο ο Κλεόβουλος

0

‘Ένα ευχάριστο μεσημέρι πέρασε σήμερα ο Κλεόβουλος ο οποίος επικράτησε μέσα στη Λίνδο της Αθλητικής Ένωσης Κω με το ευρύ 5 – 1. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους «βυσσινί». Ακόμα και όταν αυτοί ισοφάρισαν στο πρώτο ημίχρονο, ήταν φανερό πως αργά ή γρήγορα θα πάρουν και πάλι τα ηνία στο σκορ όπως και έγινε.

Στο 9’ ο Τσελεπίδης έκανε το 1 – 0 αλλά στο 20’ ο Οχτάρας έφερε προσωρινά το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1). Η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε πολύ λίγο μιας και πριν περάσει ένα λεπτό, ο Ταγκάεφ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Κλεόβουλο (2 – 1). Ο Αλέκος Κακλαμανος στο 31’ έκανε το 3 – 1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Λινδιακοί πέτυχαν άλλα δυο τέρματα. Στο 57’ με τον Ευαγγελίδη (4 – 1) και στο 72’ με τον Ταγκάεφ (5 – 1).