Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Είναι ομάδα των ανατροπών!

Είναι ομάδα των ανατροπών!

1
6

Είναι ομάδα της ανατροπής! Ο Κλεόβουλος Λίνδου αν και έχανε με 2 – 0, κατάφερε να αλώσει το Παραδείσι, κερδίζοντας στο 92’ με γκολ του έμπειρου Μανώλη Κακλαμάνου με 3 – 2. Δεν είναι η πρώτη φορά αυτό που συμβαίνει με τους Λινδιακούς καθώς είχαν επαναλάβει κάτι ανάλογο στην έδρα τους σε παιχνίδι με τον Αστέρα Παστίδας, ενώ παραλίγο να κάνουν το ίδιο και σε ένα άλλο παιχνίδι με τους Ιππότες στους Αγίους Αποστόλους. Σημασία για τον Κλεόβουλο έχει ότι με αυτές τις εντυπωσιακές νίκες (με Αστέρα Παστίδα εντός και Κλεάνθης εκτός), αποκτά προβάδισμα στην «μάχη» της παραμονής. Το σκορ άνοιξε στο Παραδείσι ο Δράκος στο 8’ (1 – 0) και στο 30’ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2 – 0) δίνοντας σαφές προβάδισμα. Ο Κλεόβουλος όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε την μεγάλη ανατροπή. Στο 48’ ο Παπαοικονόμου μείωσε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ σε 2 – 1 και στο 55’ ο Κουκουτσέλας ισοφάρισε σε 2 – 2. Την μεγάλη νίκη (2 – 3 ) έδωσε ο Κακλαμάνος με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις.