Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Έδειξε τα …δόντια του ο Διαγόρας Βατίου

Έδειξε τα …δόντια του ο Διαγόρας Βατίου

0

Νίκη με ανατροπή για τον Διαγόρα Βατίου στην Κρεμαστή που επικράτησε του τοπικού Φοίβου με 3 – 2 και απέδειξε ότι θα είναι μια από τις ομάδες που θα κάνουν αισθητή την παρουσία τους στο νέο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 2 – 0 χάρις σε τέρματα των Μικκιού (10’) και Χατζησάββα (29’). Οι «κυανέρυθροι» της νότιας Ρόδου μείωσαν το σκορ άμεσα (στο 30’) με τον Μόσχο (2 – 1), τέρμα που τους έδωσε άλλον αέρα για την επανάληψη. Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα να χάσουν τον ρυθμό τους και στο 50’ ο Ρούσσος έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Διαγόρας Βατίου έδειξε από εκεί και πέρα να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 76’ με σουτ του Κανάρη επικράτησαν με 3 – 2.