Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Δικαιότερη η ισοπαλία

Δικαιότερη η ισοπαλία

2
kleovulos-_simi
Aνέλπιστη νίκη με 1-2 πέτυχαν οι Συμιακοί μέσα στη Λίνδο κερδίζοντας τον τοπικό Κλεόβουλο.Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εντυπωσιακά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν πρώτοι μόλις στο 3′ της αναμέτρησης βάζοντας και δεύτερο γκολ στα μισά του ημιχρόνου και πηγαίνοντας στα αποδυτήρισα με λιγότερο άγχος. Όμως στην επανάληψη το συγκρότημα του Γίωργου Χατζηπέτρου “φόρτσαρε” και αφού μείωσε πίεσε για την ισοπαλία που δικαιωματικά την άξιζε καθώς έχασε πολλές ευκαιρίες , με τον διαιτητή Μάμμη σε μια τουλάχιστον περίπτωση να τους αδικεί..

Φάσεις/γκολ
3′ Ο Τσαμπλάς με διαγώνιο σουτ μετά από σέντρα του Στεφάνου έκανε το 0-1, στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Στεφάνου Σ.
28′ Μετά από λάθος της άμυνας ο Κακλαμάνος βγήκε από αριστερά, βρέθηκε απέναντι απο τον γκολκίπερ της Σύμης, πλάσαρε , η μπάλα κόντραρε μεταξύ Στεφάνου Σ. και Λουκίσσα, βρήκε στο χέρι του τελευταίου με τους γηπεδούχους να ζητάνε πέναλτι , αλλά ο διαιτητής να θεωρεί πως δεν υπάρχει καμία υποψία.
30′ Ο Τσαμπλάς με στομική προσπάθεια μπήκε μέσα στην περιοχή και αφού τρίπλαρε τον τερματοφύλακα  και έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα του , 0-2.
42′ Ο Στεφάνου Α. πέρασε εντυπωσιάκα τη μισή ομάδα του Κλεόβουλου και αφού μπήκε ανενόχλητος μέσ’ την περιοχή πλάσαρε άουτ.
48′ Ο Κακλαμάνος με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Πέρου κοντά στο κόρνερ μείωσε σε 1-2.
54′ Ο Πέρος δε μπόρεσε με διπλή προσπάθεια να βρει δίχτυα, αφού το πρώτο σουτ του από το ύψος της περιοχής σταμάτησε σε πόδι αμυντικού και το δεύτερο πέρασε ελάχιστα άουτ.
56′ Ο Σακκάς άλλαξε ωραία τη μπάλα με τον Πέρο που σούταρε από κοντά ,αλλά ο Στεφάνου Σ. έκλεισε σωστά τη γωνία του.
62′ Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για δεύτερο πέναλτι σε τράβηγμα του Διάκουλα από αντίπαλο παίχτη, ενώ βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ.
90+2′ Ο Καραβαΐλης από θέση τετ-α-τετ δε μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ της Σύμης.
90+3′ Μετά από σέντρα του Πίτση, ο Κακλαμάνος με διπλή προσπάθεια και κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κακλαμάνος, Πέρος, Πίτσης καια πο τους φιλοξενούμενους οι Στεφάνου Α., Τσίκκης, Τσαμπλάς, Καραβαΐλής.

Με λάθη η διαιτησία του Μάμμη που ελέγχεται για τη φάση του 62′ . Καλοί οι βοηθοί Παπαγιαννίδης και Δουλγέρης.

Κλεόβουλος: Ναούμ, Φραντζάκης, Διάκουλας Κ., Αναστασιάδης, Κακλαμάνος, Συμεωνίδης, Πέρος(76′ Κούκουρας), Λάμπης Θ.(61′ Ιακωβίδης), Μάντσεβ, Πίτσης, Σακκάς.

Σύμη: Στεφάνου Σ., Χατζηπέτρος, Στεφάνου Χ., Τσαουσέλης, Παπανικολάου, Τσιρώνης, Χατζηιωάννου, Λουκίσσας, Τσίκκης(65′ Τσαβαρής), Στεφάνου Α., Τσαμπλάς( 61′ Καραβαΐλης), Στεφάνου Α.