Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ένα γκολ ήταν αρκετό

Ένα γκολ ήταν αρκετό

0
evagoras_doksa_psinthou
Ένα γκολ που πέτυχε ο Αγγελόπουλος στο 68’ έκρινε την αναμέτρηση τουθ Ευαγόρα με την Δόξα Ψίνθου. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1 – 0 χωρίς να είναι πολύ καλύτεροι από τον αντίπαλο τους. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα μοιρασμένο παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Και εννοείται, χωρίς την κλασική ευκαιρία. Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε και οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν σε ένα κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης. Από εκεί και πέρα, οι της Δόξας έδειξαν να είναι ελαφρώς καλύτεροι αλλά χωρίς ουσία
Το φιλμ του αγώνα

Στο 35’ ο Χατζηνικόλας έκανε σέντρα από τα δεξιά και ο Αποστολόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά ο Δημητρίου απόκρουσε. Στην επιστροφή της η μπάλα έφθασε στον Κώστα ο οποίος έκανε νέα κεφαλιά από κοντά αλλά ο Δημητρίου απόκρουσε εκ νέου.
Στο 44’ ο Στάππας σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Πεστλίκης έκανε ωραία απόκρουση σε κόρνερ (με τα δάκτυλα)
Στο 48’ μετά από κάθετη πάσα του Λυριστή στον Στάππα, ο τελευταίοος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και έκανε πλασέ αλλά ο Πεστλίκης απόκρουσε και στη συνέχεια απομάκρυνε τη μπάλα ο Μπουντούρης
Στο 51’ από σέντρα του Στελλά από τα δεξιά, ο Μπατέστα έκανε σουτ πάνω στην κίνηση αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ
Στο 53’ ο Λυριστής εκτέλεσε φάουλ, ο Πεστλίκης έκανε άστοχη έξοδο και ο Μπαρμπαντώνης από πολύ κοντά με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 68’ ο Κώστας έκανε κάθετη πάσα στον Αγγελόπουλο και αυτός αφού πέρασε και τον Δημητρίου με πλασέ έκανε το 1 – 0
ΕΥΑΓΟΡΑΣ: Πεστλίκης, Χατζηνικόλας, Κουντούρης, Παναγιώτου, Αλαφάκης, Ζωάννου (78’ Τσέκα), Τσιώνης (78’ Αγγελόπουλος), Σιαμαντούρας, Αγγελόπουλος, Κώστας, Αποστολόπουλος (67’ Ψύλλου)
ΔΟΞΑ: Δημητρίου, Μπαρμπαντώνης, Σταμούλης , Τσούλλος (46’ Τσοπάνογλου, 68’ λ.τ. Κυριαζής), Βιτσέντζος, Μοσχής, Μπατέστας, Στελλάς (72’ Κωστομοίρης), Στάππας, Λυριστής, Ορφανός