Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Διαγόρας – Παναιγιάλειος LIVE 3 – 0 τελικο

Διαγόρας – Παναιγιάλειος LIVE 3 – 0 τελικο

0

Με στόχο την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης, ο Διαγόρας υποδέχεται τον Παναιγιάλειο στις 13.30 στο Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου. Το παιχνίδι γίνεται στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Το news12 θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη στο παιχνίδι.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ REFRESH ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

Καλησπέρα σας από το Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου “Διαγόρας”

Σε επτά περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. Αυτή τη στιγμή οι καιρικές συνθήκες δεν ειναι καλές καθώς πέφτει πολύ έντονη βροχή.

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο που προσπαθεί να προστατευτεί από τη βροχή βρίσκοντας στέγη στην σκεπαστή εξέδρα.

οι συνθέσεις των ομάδων:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Φυλακτός, Γερόλυμος, Παγώνης, Κρητικός, Προβατίδης, Μπαξεβάνος, Γιώργου, ΚΑρπαθάκης, Χατζησάββας, Γλυνός, Ντουαλλά

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ντούνης, Γραμματίκας, Κυριακόπουλος, Δοξάκης, Σούλης, Λούγκος, Μητρόπουλος, Γιαννουλίκος, Φουρτάδο, Καλούδης, Μπακατσέλος

Αναμένουμε την είσοδο των δυο ομάδων

Πολύ βροχή αυτή τη στιγμή στη Ρόδο

Δεν βγαίνουν ακόμα οι ομάδες εξαιτίας μάλλον της βροχής

Ο αγωνιστικός χώρος αυτή τη στιγμή έχει γίνει πολύ βαρύς

ΟΙ δυο ομάδες βγαίνουν αυτή τη στιγμή οπότε το παιχνίδι θα ξεκινήσιε με μια μικρή καθυστέρηση

Με σιελ φανέλα ο Διαγόρας και άσπρα σορτς. Με τα κλασικά ασπρόμαυρα ο Παναιγιάλειος

Δυσκολες οι κινήσεις των παικτών στον βαρύ αγωνιστικό χώρο

Κόρνερ για τονΔιαγόρα. Πρώτο στο παιχνίδι από δεξιά. εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα

Τρια λεπτά συμπληρωμένα χωρίς κάτι ιδιαίτερο

Πιο κινητικός ο Διαγόρας

Η δυνατή βροχή άρχισε και πάλι

Νέο κορνερ για τον Διαγόρα

Πέρασε και αυτό ανεκμέταλλευτο

Πρώτη ευκαιρία για τον Διαγόρα στο 12′ ο Ντουαλλά πήρε τη μπάλα σε θέσηφ φορ, πλάσαρε αλλά ο Ντούνης απόκρουσε.

Στο 15′ έχουμε φθάσει. Ο Διαγόρας είναι καλύτερος και έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

Νέο κόρνερ για τον Διαγόρα. Πέρασε και αυτό χωρίς αποτέλεσμα

Στο 21′ πέναλτι για τον Διαγόρα.

Μετά από μπροστινή μπαλιά ο Γιοώργου έφυγε μόνος του και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα. Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Χατζησάββας.

Στο 31′ ο Παγώνης πήρε τη μπάλα σε θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

Στο 37′ έχουμε φθάσει. Ο Διαγόρας εξακολουθεί να ελέγχει το παιχνίδι.

Πέντε λεπτά περιν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, παραμένει το 1 – 0 υπέρ του Διαγόρα. Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά αλλά ο Διαγόρας εξακολουθεί να ελέγχει το παιχνίδι και να μην απειλείται από τον αντίπαλο του.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Καλύτερος ο Διαγόρας προηγείται με 1 – 0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

στο 54′ μετά από λάθος της άμυνας του Παναιγιάλειου, ο Χατζησάββας με πλασέ από κοντά έκανε το 2 -0 .

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ

Μετά από προσπάθεια του μητρόπουλου, ο διαιτητής θεώρησε ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του Προβατίδη και έδωσε πέναλτι.

Το εκτελεσε ο Φουρτάδο αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 65 μετά από πολύ ωραία σέντρα του Γλυνού, ο Μπαξεβάνος με εξαιρετική κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας έκανε το 3 – 0 .

Στο 77′ έχουμε φθάσει. Τίποτα το ιδιαίτερο. Τυπική διαδικασία το παιχνίδι.

Στο 90′ έχουμε φθάσει. πάντα στο 3 – 0.