Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δεν βόλεψε κανέναν…

Δεν βόλεψε κανέναν…

0
10

Μπορεί και οι δυο ομάδες να ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους, όμως καμία δεν μπόρεσε να την πάρει και το τελικό 1 – 1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των παικτών. Ο ΑΣ Χάλκης ήθελε το «τρίποντο» για να αυξήσει τις ελπίδες του για να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμού και ο ΠΑΣ για να έρθει πιο κοντά στην πρώτη τριάδα. Αυτή η ισοπαλία τους αφήνει και τους δυο προβληματισμένους. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και άνοιξαν το σκορ στο 48’ όταν από σέντρα του Πιτσουρδάκη ο επερχόμενος Καρπαθάκης με πλασέ από καλό σημείο μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ντάνη κάνοντας το 0 – 1. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση καθώς δέκα λεπτά αργότερα (στο 58’) ο Παπαλαζάρου εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Βασιλείου με πλασέ έκανε το 1 – 1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Σημειώνεται ότι στο 48’ ο Πιτσουρδάκης αστόχησε από τα έντεκα βήματα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Παπαγιαννίδης (Στέργος Γιακουμάκης, Σταυρούλιας)
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Ντάνη, Αγγελής, Ψαράς, Κωστίδης, Ντούπης (46’ Καβουκλής), Νίκανδρος, Παπαστεργής (65’ Πανούσης), Παπαλαζάρου (85’ Κουτσογούλας), Δράμης, Τσιαντούλας, Βασιλείου
ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΥ: Χατζηπέτρος, Πιτσουρδάκης, Μαλάμης, Καστανίδης, Κουκουτσέλας, Βλαντιμίροφ, Γαϊτάνος, Βακιάνης, Μελισσάς, Θρήσκος (35’ λ.τ. Ιμεραλιλάϊ), Καρπαθάκης