Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Δεν πλήρωσε τη μετριότητα του

Δεν πλήρωσε τη μετριότητα του

0

Το Ροδίων επικράτησε εντός έδρας της Ολυμπιάδας Πατρών και θα κάνει έτσι καλά Χριστούγεννα

Χωρίς να εντυπωσιάσει και χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση, η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ροδίων Άθλησις βρήκε τον τρόπο να πάρει τη νίκη με 3 – 1 σετ απέναντι στην Ολυμπιάδα Πατρών και να μπορέσει έτσι να κάνει και καλά Χριστούγεννα.
Παρά την διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων, οι Πατρινοί κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στους γηπεδούχους, ειδικά στο δεύτερο σετ το οποίο κατάφεραν να κερδίσουν εκμεταλλευόμενοι τα πολλά λάθη στα οποία υπέπεσε η ομάδα του Ροδίων. Αλλά ακόμα και στο 1ο σετ όπου η ομάδα του νησιού μας το κέρδισε και πάλι οι παίκτες της πραγματοποίησαν μια μέτρια σε γενικές γραμμές εμφάνιση κάνοντας και πάλι λάθη. Και στο τρίτο σετ, οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ. Μετά το 19 – 19, οι γηπεδούχοι βρήκαν καλύτερο ρυθμό και έφθασαν τελικά στην επικράτηση. Στο 40 σετ, το Ροδίων μπήκε πιο αποφασιστικά και έδειξε αποφασισμένο να «καθαρίσει» το παιχνίδι και να μην δώσει το δικαίωμα στους αντιπάλους να πιστέψουν ότι θα μπορούσαν να κάνουν κάτι.

Τα σετ του αγώνα: 25 – 18, 20 – 25, 25 – 21, 25 – 20