Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δεν νιώθει άνετος και ο Αστέρας!

Δεν νιώθει άνετος και ο Αστέρας!

0
asteras paiktes

Την ευκαιρία να αισθάνεται πιο άνετος ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος έχασε ο Αστέρας Παστίδας ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 στο γήπεδο του απέναντι στον Ποσειδώνας Καρπάθου, σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου (2ος όμιλος). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1 – 0, ωστόσο οι Καρπάθιοι που έκαναν αισθητή την παρουσία τους, κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Με τον βαθμό αυτό, η ομάδα της Καρπάθου, έμεινε ζωντανή στο «κυνήγι» εξασφάλισης της παραμονής της στην κατηγορία. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5’ ο Διακάκης. Ο ίδιος παίκτης είχε σουτ στο δοκάρι στο 38’. Και οι φιλοξενούμενοι όμως στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν ορισμένες σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν αλλά ο Ροδανάκης κατάφερε να αποκρούσει. Στην επανάληψη όμως ο Νασσόπουλος που ήταν ο κορυφαίος ίσως παίκτης των φιλοξενούμενων, κατάφερε να πετύχει το 1 – 1. Ήταν το 52’ όταν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από μακρινό σουτ.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Τσοπανάκης (Καραγιάννης, Σταυρούλιας)
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ροδανάκης, Καρύδης, Χαριτάκης, Ζερβός, Καλαϊτζίδης (46′ Ορφανίδης), Καλαγρής, Δραγάτης, Λεννιού, Παπα, Κακαζούκης, Διακάκης
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Γαλάνης, Παύλου, Φουντής, Κούτολος, Σπανός Ι, Νασόπουλος, Μπαϊριαμάϊ, Μαντινάος, Τσιαβέλης, Σπανός Ε., Μπάρλος