Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Αστέρας Παστίδας – Κλεάνθης 2-1: «Τριά στα τρία» για τον Αστέρα

Αστέρας Παστίδας – Κλεάνθης 2-1: «Τριά στα τρία» για τον Αστέρα

0
rodiaki.gr

Ο Αστέρας Παστίδας επιβλήθηκε εντός έδρας με σκορ 2-1 του Κλεάνθη για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας

Ο Αστέρας Παστίδας πάτησε στην κορυφή του Α΄ομίλου, καθώς νίκησε 2-1 τον Κλεάθη. Κάπως έτσι με αυτή την νίκη πανηγύρισε το «τρία στα τρία» στο φετινό πρωτάθλημα και είναι  «συγκάτοικος» με την Αναγέννηση Ασφενδίου.

Στον αντίποδα ο Κλεάνθης θα πρέπει να περιμένει για την επόμενη αγωνιστική για να δει αν θα κατορθώσει να νικήσει. Πλέον υπέστη την πρώτη ήττα στη σεζόν, ενώ μετράει και δύο ισοπαλίες.

Τα γκολ σημείωσαν οι Κυριτσης Κώστας (12ο λεπτό) και ο Αθανασίου Παντελής στο 63′. Προσωρινά είχε ισοφαρίσει για τον Κλεάνθη ο Κώστας Καλημέρης στο 49ο λεπτό.