Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ιάλυσος – ΑΕ Κατταβιάς 2-0: Τρένο οι «τοξοβόλοι»!

Ιάλυσος – ΑΕ Κατταβιάς 2-0: Τρένο οι «τοξοβόλοι»!

0

Ο Ιάλυσος νίκησε και την ΑΕ Κατταβιάς με 2-0. Με αυτή την νίκη οι «τοξοβόλοι» μετρούν το απόλυτο των νικών (4X4) μετά το πέρας και της τέταρτης αγωνιστικής.

Ο Ιάλυσος μοιάζει ασταμάτητος στον φετινό Β’ όμιλο της Α’ κατηγορίας. Αν και τα βρήκε λίγο «μπαστούνια» στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Κατταβιά, τελικά κατόρθωσε να νικήσει με 2-0. Τα γκολ της νίκης πέτυχαν ο Μπλάνκο Ισμαέλ με πέναλτι στο 85ο λεπτό και την νίκη «κλείδωσε» ο Ιντρίζι Ιγκλι – 88ο λεπτό.

Από την άλλη πλευρά, η Κατταβιά υπέστη δεύτερη σερί εκτός έδρας ήττα. Είχε προηγηθεί το 1-0 από τον Διγενή στα Κοσκινού. Το ρεκόρ της πλέον είναι μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες.

Στην πέμπτη αγωνιστική ο Ιάλυσος θα υποδεχθεί στο «Οικονομίδειο» στάδιο τον ΑΕΡΑ!