Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ασταμάτητο το …τρένο του Ευκλή!

Ασταμάτητο το …τρένο του Ευκλή!

0

Με δυο τέρματα που επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ευκλής Σορωνής κέρδισε και τον Απόλλωνα Απολλώνων με 2 – 0 και πέτυχε την έβδομη συνεχόμενη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, κάνοντας έτσι ακόμα ένα βήμα για να κατακτήσει τον τίτλο. Το παιχνίδι ήταν αρκετά δυνατό με αποτέλεσμα να βγουν αρκετές κίτρινες κάρτες κυρίως σε βάρος των φιλοξενουμένων. Ο Ευκλής ήταν ο κυρίαρχος της αναμέτρησης και στο πρώτο αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο και δίκαια έφθασε στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Το σκορ άνοιξε στο 55′ ο Μπερετούλης (1 – 0) ενώ στο 85′ ο Τομάζος διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0. Οι γηπεδούχοι είχαν και άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν ένα μεγαλύτερο σκορ. Στο 60′ ο Μπαίράμης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι άφησε τον Απόλλων Απολλώνων με δέκα παίκτες.