Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Άνοδος για Δήμητρα και Ατρόμητους

Άνοδος για Δήμητρα και Ατρόμητους

0
atromitoi

Η Δήμητρα Δαματριάς και οι Ατρόμητοι Ρόδου είναι οι δύο ομάδες που παίρνουν απευθείας την άνοδο στην Β΄ Κατηγορία Δωδεκανήσου. Οι Δαματρενοί που ήθελαν μόνο νίκη για να πάρουν και την πρωτιά στην Γ΄ Κατηγορία κέρδισαν εύκολα με 4-0 εκτός έδρας τον Δωριέα και κατέκτησαν και τον τίτλο του πρωταθλητή. Στην δεύτερη θέση (με ίδιους βαθμούς) τερμάτισαν οι Ατρόμητοι Ρόδου οι οποίοι στην παρθενική τους εμφάνιση σε ανδρικό πρωτάθλημα του νομού μας πήραν και την ανοδο σε μεγαλύτερη κατηγορία (κέρδισαν με 1-0 τον Απόλλωνα Α. εκτόε έδρας). Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Αλθαιμένης Κρητηνίας. Οι «πράσινοι» θα πάρουν και αυτοί την άνοδο σε περίπτωση που στα μπαράζ της Β΄ Κατηγορίας (δευτεραθλητές 1ου , 2ου  (όμιλοι Ρόδου)και ομίλου νήσων) πάρει το εισιτήριο για την Α΄ Κατηγορία ομάδα από τους δύο ομίλους της Ρόδου, σε αντίθετη περίπτωση θα παραμείνει στην Γ΄ Κατηγορία