Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άνετη νίκη του Φοίβου

Άνετη νίκη του Φοίβου

0
foivos_agkalia

Άνετη νίκη με σκορ 3 – 0 πέτυχε ο Φοίβος στην Κρεμαστή επί του Ορφέα. Οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για να πάρουν τη νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα τρία τους τέρματα. Στην επανάληψη έριξαν στροφές και έκαναν συντήρηση δυνάμεων.
Στο 18’ ο Μαθιός από κοντά έκανε το σουτ και άνοιξε το σκορ (1 – 0) ενώ στο 42’ από μακρινή μπαλιά του Μαθιού, ο Καρίκης έφυγε μόνος του και με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ 2 – 0.
Στις καθυστερήσεις  του ημιχρόνου ο Γιώργος Δελαπόρτας με ατομική προσπάθεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0.
ΦΟΙΒΟΣ: Λουτριώτης, Αθανασίου, Αξιώτης (71’ Φ. Δελαπόρτας), Τζαφέρης, Γ. Δελαπόρτας, Σ. Ορφανίδης, Φωτεινής, Θεοδοσίου, Ν. Ορφανίδης (78’ Κ. Ορφανίδης), Καρίκης, Μαθιός (59’ Πεταυράκης)
ΟΡΦΕΑΣ: Σκυλλάς, Οσάφι, Καργάκος, Αδάμος, Αμπελάς, Kίαρρι, Ροδίτης, Ζωάννου, Μενίκος (12’ λ.τ. Ξύπας), Νίκας, Κόττορος (22’ Ρέμσι, 65’ Ρούφας)