Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Ακόμη μια νίκη για τους Airball

Ακόμη μια νίκη για τους Airball

0
airball-kazinoSAM 1589

Με καλύτερη παρουσία στο δεύτερο ημίχρονο οι Αirballs επικράτησαν του Καζίνο με 66-46, στο πλαίσιο του εργασιακού πρωταθλήματος.Η πρώτη περίοδος εξελίχθηκε με της ομάδες να είναι κοντά σκορ , η οποία τελείωσε με 16-17 υπέρ των Airballs.Το ντέρμπι καλά κρατούσε και στο δεύτερο δεκάλεπτο , το οποίο έληξε με 27-29. Αν και στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου το Καζίνο πήρε ένα μικρό προβάδισμα, οι Αirballs ήταν εντυπωσιακοί με τις δύο ομάδες να οδηγούνται με 39-52 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εν συνεχεία η διαφορά αυξήθηκε με το παιχνίδι να τελειώνει 46-66.
Διαιτητές: Αντωνίου-Αγγελής
Δεκάλεπτα:1)16-17, 2) 27-29, 3) 39-52, 4) 46-66
Καζίνο(Παπαθομαρκάκης): Κουτσουμπάρης 9, Κοτσίλης 8, Σαλαμαστράκης, Σφυρίδης, Χατζηγιάννης, Τσικίμης 13 , Καλλιούπης 2 , Παπαβασιλείου 1 , Δήμας , Στουγιάννος,Κουτσουμπάρης Χ. 10
Airballs(Λαγκάλης): Ζαμπούκας 4, Κώττης 7, Μακρής, Δούμτσης 16, Λεχουρίτης 6, Σέργης 3, Τζουμάκας 6, Σιούτας 6, Λαναρίτσης 14,Λαγκάλης 3, Τζωρτζίνης