Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δίκαιη νίκη του Άρη

Δίκαιη νίκη του Άρη

0
DSCN1803
Δίκαιη νίκη με σκορ 1 – 0 μέσα στο Βάτι επί του τοπικού Διαγόρα πέτυχε ο Άρης Αρχαγγέλου και πρόσθεσε έτσι άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν σε γενικές γραμμές καλύτεροι από τον αντίπαλο τους, ιδιαίτερα στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου όπου δημιούργησαν και αρκετές φάσεις. Στο πρώτο ημίχρονο, το ποδοσφαιρικό θέαμα ήταν μέτριο και το παιχνίδι δεν είχε να προσφέρει και πολλές συγκινήσεις. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 78’ ο Ξύπας με ψηλοκρεμαστό πλασέ μετά από ωραία βαθιά μπαλιά του Παπαοικονόμου.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σταμάτης Αντωνάς και «βοηθοί» του ήταν οι Γιώργος Μαυρουδής και Κώστας Καραγιάννης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Αναστασάς, Σκαφίδας (33’ Μοσκιού), Γεωργαλλής, Φασάκης, Ζουρούδης, Πάνο, Παππάς (62’ Καλούδης), Ορμενάϊ, Καμπούρης, Μικκιού, Δράκος
ΑΡΗΣ: Βαρέλης, Κοτσίκος, Λαμάϊ, Τσελεπίδης (53’ Μαγιόγλου), Μάκρας, Εντσόλι, Λαμπριανός, Κοντόγιαννος, Ξύπας, Θρήσκος (87’ Στάτης), Παπαοικονόμου (91’ Δημητρούλης)