Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ 4 x 4 η Τελχινίδα στο Βενετόκλειο (video)

4 x 4 η Τελχινίδα στο Βενετόκλειο (video)

0
telxinida_ginaikes

Μετά την νίκη της ανδρικής ομάδας εναντίον του Διαγόρα το Σάββατο το βράδυ πολύ καλές εμφανίσεις που συνοδεύτηκαν με νίκη έκαναν και τα άλλα τμήματα του ΡΣΦΠ Τελχινίς.
Το πρωί της Κυριακής οι Έφηβοι νίκησαν άνετα τον Κλεάνθη Παραδεισίου που παρουσιάστηκε στο Βενετόκλειο ακριβώς με έξι αθλητές. Οι ροδίτες χωρίς να ζοριστούν έφθασαν σε ένα εύκολο 3-0 σετ και ζευγάρωσαν τις νίκες τους.
Στο ίδιο γήπεδο ακολούθησε ο αγώνας των Νεανίδων ανάμεσα στα δύο σωματεία, Τελχινίς και Κλεάνθη. Οι αθλήτριες και των δύο ομάδων έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, πρόσφεραν πλούσιο θέαμα για δύο ολόκληρες ώρες και έλυσαν τελικά τις διαφορές τους στο 5ο σετ. Το δύσκολο σερβίς και η καλή άμυνα έδωσαν τελικά την νίκη στην Τελχινίδα ενώ στις κερκίδες του γηπέδου βρέθηκαν πολλοί φίλαθλοι.
Στον επόμενο αγώνα οι γυναίκες της Τελχινίδας αντιμετώπισαν τον Ζέφυρο σ’ ένα ματς που δε θύμιζε σε τίποτα τις περσινές αναμετρήσεις των δύο ομάδων. Ο Ζέφυρος έδειξε ανέτοιμος να κοντράρει τις πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου που επικράτησαν εύκολα με 3-0 σετ.

Γυναίκες
ΣΣΑΔΑΝ Ζέφυρος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ  54΄ (08-25 σε 17΄, 12-25 σε 20΄και 12-25 σε 17΄)
Ζέφυρος: (Λία Μυτσκίδου) Σαρασουάτι, Μυτσκίδου, Κουσκούση, Αλαφάκη, Σπυροπούλου και Ανθουλή.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Ελισάβετ Αμορανίτη, Μαρία Βλαμάκη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαίη Μίχου, Αγλαΐα Σκορδά, Τζωρτζίνα Τσερώνη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Νικολέτα Αμορανίτη, Εύη Δημογεροντάκη και Χρυσάνθη Μαθιουδάκη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης, Σάκης Κυπριώτης και Μαίρη Παπαδούλη.

Έφηβοι
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-0 σετ 59΄ (25-10 σε 16΄, 25-14 σε 21΄και 25-10 σε 22΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Αλέξης Πλαστρούγγης, Γιάννης Καρύδας, Γιάννης Σαρικάς, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Γκέντσι Ορμενάι, Κρίστιαν Χατζημανώλης, Κώστας Χειμωνέττος, Στέλιος Χαριστής, Ντάνιελ Γκένοφ και Μιαούλης Χειμωνέττος (λίμπερο)
Κλεάνθης: (Άννα Κουλτζή) Στεργενάκης, Λαός, Βολονάκης, Μπότσης, Λολάκης και Γιακουμάρος.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Ανθούλα Δόση.

Νεανίδες
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-2 σετ 118΄ (26-24 σε 30΄, 22-25 σε 27΄, 25-22 σε 22΄, 24-24 σε 27΄και 15-09 σε 12΄)
Τελχινίς: (Μιχάλης Τσιμισίρης, Νίκος Τσιντομηνάς) Αγγελική Αγγελή, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη Αλεξάνδρα Πατσά, Ελίνα Πιερή, Ελισάβετ Αμορανίτη, Κατερίνα Κυπριώτη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Μαρία Κουφομανώλη, Μαρίκα Πατσά και Λουΐζα Τσαγκαράκη (λίμπερο)
Κλεάνθης (Μανώλης Κοκολάκης) Αντωνία Φλεβάρη, Κατερίνα Τζανουδάκη, Εμμανουέλα Βολονάκη, Αλίκη Σίμου, Ζωή Χριστοδούλου, Κατερίνα Ακάι, Μαρίνα Τζανουδάκη, Μαρία Παμπάκα και Δικαία Ορφανου (λίμπερο)
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάκης Κυπριώτης, Νίκος Χατζησταυρίδης και Ανθούλα Δόση.