Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Χόρτασαν γκολ στη Λάρδο!

Χόρτασαν γκολ στη Λάρδο!

0
iraklis lardou

Μετά από ένα ωραίο, ανοιχτό παιχνίδι και χωρίς σκοπιμότητες, ο Ηρακλής Λάρδου κέρδισε με 4 – 3 στο γήπεδο του τον Πολυβώτη και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Η ομάδα της Νισύρου πάντως έμεινε παραπονούμενη από την διαιτησία για την φάση του πρώτου γκολ του Ηρακλή καθώς υποστηρίζει ότι υπήρχε οφσαϊντ. Επίσης διαμαρτύρεται γιατί θεωρεί πως στο παιχνίδι όχι μόνο δεν κρατήθηκαν καθυστερήσεις αλλά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη και τρία λεπτά νωρίτερα! Τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και το μόνο σίγουρο είναι ότι όσοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση έφυγαν από το γήπεδο …χορτασμένοι από γκολ.
Στο 10’ ο Στ. Ευαγγελίδης έκανε το 1 – 0 και στο 30’ ο Ταγκάεφ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Ηρακλής ξεκίνησε πιο δυνατά και κατάφερε να κάνει το 3 – 0 στο 55’ και πάλι με τον Στ. Ευαγγελίδη. Ο Πολυβώτης μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φωτεινή στο 65’ (3 – 1) αλλά στο 71’ ο Χαρίτος ανέβασε και άλλο τον δείκτη του σκορ (4 – 1). Στο 76’ ο Β. Δ. Χατζηνικολάου με απευθείας φάουλ μείωσε σε 4 – 2 και στο 82’ ο Φωτεινής με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4 – 3. Ο Πολυβώτης είχε και ένα δοκάρι μετά από σουτ του Β. Δ. Χατζηνικολάου.
Διαιτητής ήταν ο Κασιώτης (Μπερδεμπές, Αναστασοπούλου)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Καντιμοίρης, Διακοβασιλείου Στέργος, Καπιώτης, Παπαιωάννου, Διακοβασιλείου Σταύρος (41’ Κοντός), Ταγκάεφ (67’ Ευαγγελίδης Ν.), Ευαγγελίδης Στ. (71’ Φάκκας), Μπενούρ, Ευαγγελίδης Ι., Χαρίτος, Καμμάς
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ: Χαρτοφύλλης (75’ Καλογεράτος Νεκτάριος), Καραγιάννης, Κάκιας, Κουκουβίνος, Κωνσταντίνου (60’ λ.τ. Καλογεράτος Δημήτρης), Σβύνος (30’ λ.τ. Κάσδαγλης), Σφακιανός, Φωτεινής, Χατζηνικόλας Κ. Βασίλης, Χατζηνικόλας Δ. Βασίλης, Χασαπλαδάκης