Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Βαθιά ανάσα για τον Ηρακλή!

Βαθιά ανάσα για τον Ηρακλή!

0
iraklis apollon2

Σπουδαίο «τρίποντο» το οποίο του δίνει την ευκαιρία να πάρει μια πολύ μεγάλη βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας, πέτυχε ο Ηρακλής Μαριτσών, ο οποίος κέρδισε στο γήπεδο του με 2 – 1 τον Καλυμνιακό. Η νίκη αποκτάει μεγαλύτερη σημασία για τους γηπεδούχους, ανα αναλογιστεί κανείς το ότι ήλθε στην εκπνοή του αγώνα και συγκεκριμένα στο 94’! Οι «σφουγγαράδες» παρουσίασαν ένα αξιόμαχο σύνολο και διεκδίκησαν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, βάζοντας δύσκολα στον Ηρακλή. Το 1 – 0 πέτυχε ο Κούρος στο 37’ με κεφαλιά μέσα από την μεγάλη περιοχή. Στο 77’ όμως Κατσαρής εκτέλεσε αριστοτεχνικά ένα φάουλ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Και εκεί που όλοι περίμεναν να τελειώσει ισόπαλο, ο Χειμωνέττος με κοντινή κεφαλιά στο 94’, διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Χαρισμανίδης (Καρκαλιανίδης, Μπερδεμπές) από τον οποίο έχουν παράπονα οι φιλοξενούμενοι γιατί θεωρούν ότι κράτησε στο τέλος αρκετά λεπτά καθυστερήσεων χωρίς να υπάρχουν.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Σαββιδάκης, Φελεσάκης, Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης, Λορέντζος, Καρίκης, Παπακωνσταντής Κ, Κούρος, Μπιλιάς, Τσαλώλης, Κώτσος
ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ: Ζερβός, Κοτσάνης, Καμπούρης, Κανέλλης, Φράγκος, Ηλιάδης, Καννής, Τρικοίλης (82’Χατζηδάκης) , Κοκκινίδης (85’ Ζεμπιλάς), Κατσαρής (10’ λ.τ. Κλάψης), Κλειδαράς