Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Τρίτη νίκη για Εθνικό!

Τρίτη νίκη για Εθνικό!

0
ethnikos oloi

Την τρίτη του νίκη πανηγύρισε σήμερα ο Εθνικός Αρχίπολης ο οποίος πέρασε από τη Νίσυρο επικρατώντας του τοπικού Πολυβώτη με 3 – 1 σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας (1ος όμιλος). Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν γερά τις βάσεις για να πάρουν το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο σημείωσαν και τα δυο τους γκολ. Στην επανάληψη, ανέβηκε ο Πολυβώτης αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει το σκορ. Στο 25’ ο Κρεκούκιας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 0 – 1 και στ 36’ ο Μπεγκάσι πέτθχε το 0 – 2. Το τελικό 1 – 2 διαμόρφωσε ο Π. Χαρτοφύλλης στο 59’
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ: Χαρτοφύλλης Ν., Χασαπλαδάκης (60’ Αδρακτάς), Σφακιανός Α., Καρακωνσταντίνος (15 λ.τ. Καραγιάννης), Χαρτοφύλλης Π., Σβύνος, Χατζηνικολάου Β. του Δ., Φωτεινής, Σφακιανός Ι. (21’ λ.τ. Κωνσταντίνου), Χατζηνικολάου Β. του Ν., Κακιάς
ΕΘΝΙΚΟΣ: Καρπαθάκης, Θυριάκης (60’ Πάλλας), Παπανθύμου (75’ Αφαντενός), Μπαρμπαντώνης, Μπόσινας, Αλευρόπουλος, Χατζηνικόλας, Λυριστής Μ., Μαυριός, Κρεκούκιας, Μπεγκάσι