Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Τρένο ο ΑΕΡΑ!

Τρένο ο ΑΕΡΑ!

0
diagoras aera3

Ασταμάτητος είναι ο φετινός ΑΕΡΑ. Η ομάδα του Αφάντου κατάφερε να περάσει νικηφόρα σήμερα και από την Παστίδα, επικρατώντας του τοπικού Αστέρα με 3 – 0. Οι «κόκκινοι» του Δημήτρη Δογιάμα διατήρησαν το αήττητο τους αλλά και ανέπαφη την εστίας τους για Πέμπτη συνεχόμενο παιχνίδι. Έδειξαν και πάλι ότι διαθέτουν παίκτες με ποιότητα που ανά πάσα στιγμή μπορούν να σκοράρουν. Έτσι έγινε και στο σημερινό παιχνίδι όπου κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου κατά την διάρκεια του οποίου είχαν μεν την ελαφρά υπεροχή δεν μπόρεσαν όμως να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία. Ακόμα και έτσι όμως βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να γίνουν πιο επιθετικοί και έως ένα σημείο τα καταφέραν, όμως και πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν τον τρόπο να σκοράρουν και να «καθαρίσουν» το παιχνίδι.
Στο 44’ ο Τσετιροκλής έκανε τη σέντρα στην περιοχή και ο Πλύγκος με ένα δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 – 1.
Στο 57’ ο Τριχιάς με δυνατό μακρινό σουτ έκανε το 0 – 2 και στο 78’ ο Τσετιροκλής με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Μίαρης (Μπερδεμπές, Καρκαλιανίδης)
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ροδανάκης, Καλαϊντζίδης (64’ Καραγιάννης), Καρύδης, Ζερβός, Σ. Ορφανίδης, Μάτσης (82’ Παυλίδης), Καλαγρής, Γεωργαλλής, Εμίρογλου (58’ Λενιού), Πάππα, Σπάρταλης
ΑΕΡΑ: Δαρζέντας, Γαργάλης, Φωτεινής, Δανάς, Γιαννακάκης, Παϊζάνος (21’ λ.τ. Νικολής, 67’ Κατσιδώνης), Κανατάς, Τσετιροκλής, Τριχιάς (87’ Καππάκας), Πλύγκος, Λυριστής