Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Το ευκολότερο απόγευμα του 2014!

Το ευκολότερο απόγευμα του 2014!

0
as xalkis

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο ΑΣ Χάλκης ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 5-0 του Ατρόμητου Διμυλιάς και έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο το 2014. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο καθώς οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να φτάσουν κοντά στην εστία του Καραμηνά χωρίς κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Στην επανάληψη η ομάδα της Χάλκης μπήκε φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο απειλώντας αρχικά στο 47’ όταν μετά από υπόδειξη για έμμεσο από τον κ.Παπαγιανίδη την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπιζάτης ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Από εκεί και έπειτα ακολούθησε ένα «ονειρικό» δεκαπεντάλεπτο για τους γηπεδούχους καθώς στο 51’ ο Μπιζάτης με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 1-0. Στο 55’ αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη κάρτα οι Αποστολόπουλος και Κρητικός για χτυπήματα εκτός φάσης.Στο 63’ ο Μπιζάτης με ένα ξερό διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το 2-0,για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Ντούπης ο οποίος με κοντινή κεφαλιά «έγραψε» το 3-0. Στην συνέχεια και συγκεκριμένα στο 66’ ο Μπιζάτης με το τρίτο του προσωπικό τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Φραγκάκης με πλασέ προ κενής εστίας.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ.Παπαγιανίδης με «βοηθούς» τους κ. Γιακουμάκη Στέργο και Μπερδεμπέ.
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Ματακάκης, Κωστίδης, Σαρίκος, Γκαμαλέτσος, Τσιώνης, Τσιμπιζίδης, Φυντικάκης (78’Παντελίδης), Μπιζάτης, Ντούπης (80’Γουλόπουλος) Παπαλαζάρου, Αποστολόπουλος
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Καραμηνάς, Αρφαράς, Σαβέλος, Φλεβάρης, Κρητικός, Θυριάκης, Ρουμελιώτης, Καραμολέγκος, Καρίκης, Κασέρης (66’ Κάβουρας ), Μαγγίδης