Αρχική Αθλητικά νέα Super League: Νίκησε η ΑΕΚ, πολύ σκληρός για να ηττηθεί ο ΠΑΣ!

Super League: Νίκησε η ΑΕΚ, πολύ σκληρός για να ηττηθεί ο ΠΑΣ!

0
@SPORT24.GR

Με σκόρερ τους Γκαρσία, Βράνιες και Τσούμπερ, η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 στο Αγρίνιο του Παναιτωλικού. Η «Ένωση» επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα στην «Τούμπα» από τον ΠΑΟΚ. Την ίδια ώρα, ο Ατρόμητος έφτασε κοντά στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Ωστόσο ο πολύ σκληρός για να ηττηθεί ΠΑΣ Γιάννινα πήρε την ισοπαλία 1-1.

Δεν περιελάβανε εκπλήξεις η πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. H AEK δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να επικρατήσει του Παναιτωλικού με 3-1 στο Αγρίνιο. Ενώ όσον αφορά το ματς Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα, οι δύο ομάδες είχαν ουσιαστικά από ένα καλό ημίχρονο. Οι ποδοσφαιριστές του Παράσχου ήταν σαφέστατα ανώτεροι στο πρώτο μέρος.

Στον αντίποδα οι παίκτες του Ηρακλή Μεταξά απείλησαν περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος έφτασε κοντά στην πρώτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, ωστόσο το τέρμα του Μορέιρα στο 91′ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Ένα αποτέλεσμα που επέτρεψε στην ομάδα των Ιωαννίνων να διατηρήσει το αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα.