Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις ο Νηρέας

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις ο Νηρέας

0
nireas

Την πέμπτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας πέτυχε ο Νηρέας καθώς επικράτησε με 3-1 του ΑΟ Σύμης στην Κρεμαστή για την 14η αγωνιστική.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αρκετά δυνατά παίρνοντας από το 12΄ το προβάδισμα στο σκορ με το σουτ τυ Λεβεντέρη. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορόπησαν και στο 33΄ ο Ραφτόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Δύο λεπτά και ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-1 κάνοντας την ανατροπή για την ομάδα του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νώντα Αξιώτη ήταν καλύτερη πετυχαίνοντας ακόμα ένα τέρμα για το τελικό 3-1 με τον Παπαγεωργίου στο 49’.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Πατσιόπουλος (Καραγιάννης, Βλάχος)
ΝΗΡΕΑΣ: Αξιώτης, Καμπούρης, Κοκκάρης, Παπανικολάου, Μοσκιού, Σταυλάς (63΄ Αναγνώστου), Ραφτόπουλος, Καβάζης, Στούρης, Σινάνι, Παπαγεωργίου (72΄ Ζούρδης Μ.)
ΑΟ ΣΥΜΗΣ: Τσαβαρής Η., Καραγιάννης, Λεβεντέρης, Τσαουσέλλης, Χατζηπέτρος Ν., Χατζηπέτρος Μ., Ράπι Γ., Στεφάνου, Τσίκκης, Ζουρούδης, Καραβαϊλης