Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Στον τελικό τα Modela

Στον τελικό τα Modela

0
Modela-HermesDSCF2180

Στο μεγάλο τελικό του Εργασιακού τουρνουά του ΔΟΠΑΡ θα βρίσκονται και τα μοντέλα, τα οποία επιβλήθηκαν με 62-46 του Hermes. Οι νικητές κατάφεραν από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα και με εξαίρεση την πρώτη περίοδο, κράτησαν μια διαφορά ασφαλείας. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 11-7 με το Hermes να προσπερνά μια και μοναδική φορά στο παιχνίδι με 6-7, από το 6-1 που βρισκόταν πίσω.Ένα επιμέρους 7-0 των Moντέλων στην αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου τους έδωσε «αέρα» 11 πόντων(18-7). Οι νικητές αύξησαν περισσότερο τη διαφορά στο 29-12 , με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 33-19. Το Hermes πάλεψε,αλλά δεν μπόρεσε να πλησιάσει απειλητικά στο σκορ. Η Τρίτη περίοδος έληξε με 45-28, ενώ το τελικό σκορ ήταν 62-46.
Διαιτητές: Αντωνίου-Μητσού
Δεκάλεπτα: 1)11-7,2)33-19, 3)45-28,4)62-46
Μodela(Μαγριπλής): Μαγριπλής 4(1), Σαντιμπαντάκης 7(1), Σάκκης 1, Παπαγιάννης 9, Άμερσον 14(1), Κουτσομανώλης 10,Μελεκίδης, Γιορδαμνής, Κρασουδάκης 15(1), Γιαννακίδης , Παπαγεωργίου 2,
Hermes(Χατζηφούντας): Χαρκιανάκης 8(1), Κουρούνης 2, Ορφανός 2, Παραδείσης, Καραγιάννης 8(1), Μορφωπός 21(3), Χαβιαράς 2, Αττιτής,Τερνέζης 3, Βλάσσης, Κόντος, Σιώκος