Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Στον τελικό ο Διαγόρας

Στον τελικό ο Διαγόρας

0
diagoras telxinida ginaikes

Ο Διαγόρας είναι η ομάδα που θα αντιμετωπίσει η Τελχινίδα στον τελικό του γυναικείου πρωταθλήματος βόλεϊ. Ο «γηραιός» νίκησε με 3 – 1 σετ τον Κλεάνθη Παραδεισίου στην Κρεμαστή και έτσι έκανε το 3 – 1 στις νίκες παίρνοντας το εισιτήριο της πρόκρισης. Αξίζει να σημειωθεί ότι ενόψει τελικού, η Τελχινίδα έχει το μεγάλο προβάδισμα μιας και ήδη προηγείται με 2 – 0 αφού υπολογίζονται και τα παιχνίδια των δυο ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Χρειάζεται μια ακόμα νίκη για να στεφθεί και φέτος πρωταθλήτρια.
Τα σετ του χθεσινού αγώνα στην Κρεμαστή: 11-25 (17’), 18-25 (27’), 25-20 (25’), 21-25 (27’)