Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Στον “αστερισμό” του Αμπελά ο Ηρακλής Λάρδου

Στον “αστερισμό” του Αμπελά ο Ηρακλής Λάρδου

0

Με δύο τέρματα από τον Κώστα Αμπελά και ένα από τον Αργύρη Καμμά, ο Ηρακλής Λάρδου επικράτησε εντός έδρας του Νηρέα με σκορ (3-0) για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από το πρώτο μέρος τον ρυθμό τους και στο 20′ κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τέρμα του Αμπελά. Ο ίδιος παίκτης στο 38′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο (2-0) βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Ηρακλής κατάφερε να βρει δίχτυα και για τρίτη φορά με σκορερ τον Καμμά και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Κασιώτης, με βοηθούς τους κ. Λυριστή και Θεοδωρή.