Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Στην κορυφή το Κάστρο

Στην κορυφή το Κάστρο

0
kastro1

Στο 89’ κρίθηκε η αναμέτρηση του Κάστρου με τον Πολύστρατο Λαέρμων που έγινε σήμερα (Παρασκευή) στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων. Στο λεπτό εκείνο, ο Μαγγάνης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε έτσι τη νίκη στην ομάδα του (1 – 0 ). Το παιχνίδι δεν είχε και πολλές φάσεις και ουσιαστικά κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Πλέον η ομάδα του Κάστρου βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και περιμένει τα άλλα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου για να δει αν θα παραμείνει εκεί.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Κόγγος, με βοηθούς τους Λάμπρου και Ωραιόπουλο.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Κάστρο: Λυκοπάντης, Μαρίνος, Μεγαλούδης, Συμεωνίδης, θεοδοσίου, Πακκάκης, Κεφάλας (88΄ Διονυσόπουλος), Δράκονας, Μάχλης (80΄ Μαγγάνης), Σωτήρχος, Κοτσιφός
Πολύστρατος: Χαλκιόπουλος, Κρητικός, Μπάρλας, Μπούρας (35΄ Μαδεμλής), Σολωμός, Πανάρετος, Αναστασιάδης, Γκοτζίλας (46΄ Διακοτσαμπής), Πολυχρόνης, Χατζησταμάτης (84΄ Μόσχου), Πατούνας