Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σπουδαίο “τρίποντο” για τον Ηρακλή Μαριτσών!

Σπουδαίο “τρίποντο” για τον Ηρακλή Μαριτσών!

0

Σημαντική νίκη που τη δίνει την ευκαιρία να παραμείνει σίγουρα στην κορυφή της βαθμολογίας και αυτή την αγωνιστική πέτυχε ο Ηρακλής Μαριτσών ο οποίος επικράτησε στον Αρχάγγελο του τοπικού Άρη με 2 – 0 και πρόσθεσε στο ενεργητικό του τρεις πολύτιμους βαθμούς. Σπουδαία ανάσα πήρε η ΑΕ Κως που επικράτησε με 2 – 1 ενός έδρας του Διαγόρα Βατίου σε αντίθεση με τη Δόξα Καρδάμαινας που έμεινε στο 2 – 2 με τον ΑΕΡΑ. Οι Κώοι έχαναν με 2 – 0 στο ημίχρονο αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη κατάφεραν να σώσουν την παρτίδα και να πάρουν έστω ένα βαθμό. Έναν βαθμό πήρε και ο Διγενής στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Καλυθιών (2 – 2) ενώ ισόπαλος χωρίς τέρματα τελείωσε ο αγώνας ανάμεσα στον Αστέρα Παστίδας και την ΑΕ Κατταβιάς.