Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σε μεγάλες περιπέτειες ο ΑΕΡΑ

Σε μεγάλες περιπέτειες ο ΑΕΡΑ

0
aera endekada

Σε μεγάλες περιπέτειες εξακολουθεί να βρίσκεται ο ΑΕΡΑ ο οποίος έμεινε στο 2 – 2 στο γήπεδο του με αντίπαλο τον Κλεόβουλο της Λίνδου. Ήταν σίγουρα ένας πολύτιμος βαθμός για τους φιλοξενούμενους στην «μάχη» της παραμονής, όμως οι γηπεδούχοι για μια ακόμα φορά έμειναν προβληματισμένοι καθώς η ομάδα τους παράμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Οι «κόκκινοι» του Βαγγέλη Χοσάδα ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε πολύ νωρίς ενώ επέβαλλαν τον ρυθμό τους σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Το σκηνικό άρχισε να ανατρέπεται στην επανάληψη, όπου ο Κλεόβουλος ήταν αυτός που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Από το 65’ και μετά όμως, ο ΑΕΡΑ και πάλι ήταν αυτός που ανέβασε στροφές, χωρίς όμως να μπορέσει να τα καταφέρει.
Στο 6’ ο Μασάδο εκτέλεσε κόρνερ και ο Τριχιάς με κεφαλιά έκανε το 1 – 0.
Στο 13’ ο Μασάδο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ αλλά ο «βοηθός» ακύρωσε το γκολ ως οφσαϊντ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι έφυγε από κανονική θέση.
Στο 19’ ο Κακλαμάνος, κατάφερε από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1).
Στο 17’΄ο Παπαοικόνομου με απευθείας φάουλ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι.
Στο 29’ ο Πλύγκος έκανε σέντρα και ο Τσαγγάρης με κεφαλιά πέτυχε το 2 – 1
Στο 51’ ο Χαρίτος με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2.
Στο 93’ ο Τσαγγάρης με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πατσιόπουλος (Μπερδεμπές, Στεφανάκης)
ΑΕΡΑ: Τύρελης, Καραγιάννης, Αμπαζάϊ, Ανδρεόπουλος Γ., Πάλλας, Γιαννακάκης. Πλύγκος (46’ Λυριστής), Κανάτας, Τριχιάς, Μασάδο, Τσαγγάρης
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Λιβισιανός, Φρατζάκης, Γιατσιάτσιος, Τσελεπίδης, Κακλαμάνος, Συμεωνίδης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Χαρίτος, Κολιοκώτας, Κουκουτσέλας

Ανταπόκριση: Αλέξης Σιδερής