Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πρώτη νίκη για Νηρέα!

Πρώτη νίκη για Νηρέα!

0

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας (1ος όμιλος) κατάφερε να πάρει ο Νηρέας αφού επικράτησε με 3-2 του Δαμάγητου εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Μάτση στο 22΄ για να έρει λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 28΄ ο Παπανικολάου να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.  Η απάντηση των γηπεδούχων δεν άργησε να έρθει και στο 32΄ ο Χατζησάββας μείωσε σε 1-2. Στο 38΄ η ομάδα του Νώντα Αξιώτη πήρε εκ νέου «κεφαλι» δύο τερμάτων  με τον Μάτση στο 38΄για το 1-3, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-3 με το γκολ του Καβουκλή στο 84΄.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Διακοφιλιππής (Μάχλης, Αλεξίου)

ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ: Αναγνώστου, Σεΐτης Α.( 80΄ Καβουκλής Ι.), Σεΐτης Χ., Χατζησάββας, Ζερβός, Γρηγοριάδης Α., Τσίγκρηλας (86΄ Πασσαλής), Κουτσουμπάρης (46΄ Καβουκλής Μ.), Μπαγιολάρι, Λενιού (62΄ Κυριαζάκος), Γρηγοριάδης Μ.

ΝΗΡΕΑΣ: Μάτσης Π., Καρίνος, Μοσκιού, Παπανικολάου, Μάτσης Α. (42΄ λ.τρ. Μόσχου), Σινάνι (87΄ Ζούρδης Φ.), Κουτρούλης, Καβάζης, Χριστοδούλου, Κυριακάκης, Παπαγεωργίου (87΄ Ζούρδης Μ.)