Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πρόκριση για τον Απόλλων Καλυθιών και Διαγόρα U19!

Πρόκριση για τον Απόλλων Καλυθιών και Διαγόρα U19!

0

Δυο αναμετρήσεις κυπέλλου διεξήχθησαν χθες (25/10). Ο Διαγόρας U19 αγωνιζόταν με τον Ηρακλή Λάρδου όπου επικράτησε 3-0. Και ο Απόλλων Καλυθίων πήρε μια εύκολη νίκη επί του Ευκλή Σορωνής με 0-6 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Ο Διαγόρας U19 με ένα πολύ καλό β’ ημίχρονο πήρε την πρόκριση και το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Οι Νέοι του Μιχάλη Ρίζου, επικράτησαν με 3-0. Στο 68′ και στο 70′ ο Χαρίτος έβαλε τις βάσεις και στο 87′ ο Αντωνάς διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι Καλυθενοί δεν είχαν όρεξη για αστεία και «καθάρισαν» το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον Ευκλή Σορωνής. Ο Χατζηνικόλας άνοιξε το σκορ στο 5′. Στην συνέχεια τα γκολ σημείωσαν οι: Μαγιόγλου 17′, Στατίου στο 30′ και Λαγκεσίρα στο 41′ (0-4) το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ο Λαγκεσίρα στο 48′ σημείωσε δεύτερο προσωπικό τέρμα και το (0-6) διαμόρφωσε ο Χατζηκοσμάς στο 63′.