Αρχική Εφηβικό Πήραν τα πάνω τους οι Έφηβοι του ΑΕΡΑ

Πήραν τα πάνω τους οι Έφηβοι του ΑΕΡΑ

0

Νίκησαν και τον Ιάλυσο

Με ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΑΕΡΑ. Η ομάδα του Βαγγέλη Χοσάδα επικράτησε και του Ιάλυσου με 3 – 0 παίζοντας καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού. Οι «κόκκινοι» ήταν καλύτεροι στα πρώτα 60 λεπτά διάστημα στο οποίο επέβαλλαν τον ρυθμό τους στον αγωνιστικό χώρο. Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι με την προσθήκη του Καραμανώλη στην γραμμή κρούσης, δυνάμωσαν σημαντικά και απείλησαν τον ΑΕΡΑ ο οποίος όμως μπόρεσε και κράτησε. Προς το τέλος μάλιστα πέτυχε και ένα τρίτο τέρμα και «καθάρισε» το παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξε ο Λέντζας πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο νεαρός εκμεταλλεύτηκε λάθος πάσα του τερματοφύλακα του Ιάλυσου και με μακρινό σουτ έκανε το 1 – 0. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, μετά από σέντρα μέσα στην περιοχή, ο Λέντζας και πάλι έκανε το 2 – 0, αυτή τη φορά με κεφαλιά. Το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε ο Τσανάκου με ωραία ατομική προσπάθεια και πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.