Αρχική Αθλητικά νέα Πέρασε με νίκη από Θολό

Πέρασε με νίκη από Θολό

0

Με νίκη 3-0 σε βάρος του Δαμάγητου, απέδρασε η ομάδα του Ορφέα από το γήπεδο Θεολόγου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του αγώνα αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα στα πρώτα 45λεπτά. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ορφέας πολύ γρήγορα(54΄) πέτυχε το 0-1 με κεφαλιά του Τσακίρη και μετά από πέντε λεπτά(59΄) έκανε το 0-2 με πλασέ του Ντουρμισλάρ και έβαλε τις βάσεις για την νίκη. Το 0-3 σημειώθηκε στο 80΄με πλασέ του Λουκίσσα που έκοψε κάθε ελπίδα στους γηπεδούχους για κάτι διαφορετικό.

Διαιτησία Πατσιόπουλος-Λάζος-Κασιώτης

ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ: Αλεξανδρής, Χριστόβ(70΄Καρπαθάκης), Γρηγοριάδης Α., Λενιού, Ζερβός, Χατζησάββας(59΄Καβουκλής), Μπατζολάρι(89΄Παπακωνσταντίνου), Σαϊτης, Κυριαζάκος, Πολυμένοφ, Γρηγοριάδης Μ.(81΄Ντελάκης).

ΟΡΦΕΑΣ: Μπιλιάς, Τσικούρης, Τσακίρης, Αντωνιάδης, Καμπούρης, Μπαδιεριτάκης(54΄Κόκας), Μπάκης(49΄   Ντουρμισλάρ), Λουκίσσας, Στεργιόπουλος(81΄Κόττορος), Κώστας(64΄Αυγουστάκης), Τζοβαλίν,.