Αρχική Videos Πέισερς – Μπακς 109-119: Νίκη με τρομερούς Αντετοκούνμπο – Μίντλετον

Πέισερς – Μπακς 109-119: Νίκη με τρομερούς Αντετοκούνμπο – Μίντλετον

0

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν των Ιντιάνα Πέισερς 119-109 στην Ιντιανάπολις και έτσι τα «ελάφια» ανέβηκαν στο 3-1 στην βαθμολογία. Μία ακόμα τρομερή εμφάνιση πρόσθεσε στο βιογραφικό του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (30/10/9). Ενώ είχε και άξιο συμπαραστάτη του, τον Κρις Μίντλετον (27 πόντοι).

Δείτε το βίντεο

Στην νίκη κόντρα στους Νετς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 32 πόντους, 14 ριμπάουντ και επτά ασίστ. Άγγιξε το triple – double. Στην ήττα από τους Χιτ, ο «Greek Freak» είχε προβεί σε double – double (15 πόντοi, δέκα ριμπάουντ). Στην νίκη κόντρα στους Σπερς, με ακόμα μία εκπληκτική εμφάνιση έφτασε ξανά κοντά στο triple – double (21 πόντοι, οκτώ ριμπάουντ, οκτώ ασίστ). Δίνοντας συνέχεις στις τρομερές συμμετοχές του, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε τέταρτο διαδοχικό ματς «άγγιξε» το triple – double. Ο Έλληνας σούπερ σταρ είχε φοβερή απόδοση κόντρα στους Πέισερς (30 πόντοι, 10/16 δίποντα, 10/13 βολές, 10 ριμπάουντ, εννιά ασίστ, ένα κλέψιμο, δύο μπλοκ δύο λάθη, δύο φάουλ σε 37 λεπτά). Βέβαια το triple – double δεν ήρθε, δίνοντας παράταση στην αγωνία. Όχι πως έχει τεράστια σημασία, ωστόσο γίνεται εύκολα αντιληπτό πως ο Αντετοκούνμπο σε τέσσερα ματς έχει κάνει εμφανίσεις πρωταθλητή. Φροντίζει από την αρχή να δώσει απαντήσεις προς πάσα κατεύθυνση πως οι Μπακς και φέτος θα είναι ανταγωνιστικοί. Πως η περσινή κατάκτηση του πρωταθλήματος του NBA δεν τους έχει εφησυχάσει.

Η τρομερή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο

Στα καλύτερα του, φαίνεται πως είναι και ο Κρις Μίντλετον. Ο Αμερικανός φόργουορντ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 27 πόντους, 7/14 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 7/8 βολές, πέντε ριμπάουντ, επτά ασίστ.

Από πλευράς Ιντιάνα Πέισερς ο Μάλκολμ Μπρόγκντον είχε 25 πόντους, 8/17 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 3/4 βολές, τέσσερα ριμπάουντ, επτά ασίστ, επτά λάθη, τέσσερα φάουλ σε 37:22. Επιπλέον ο Ντομάντας Σαμπόνις τελείωσε με 21 πόντους και 13 ριμπάουντ. Με αυτή την ήττα οι Πέισερς έπεσαν στο 1-3. Γνωρίζοντας, ταυτόχρονα και την πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα τους.