Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Παράπονα της Ρόδου για τη διαιτησία

Παράπονα της Ρόδου για τη διαιτησία

0

Παραπονούμενη έμεινε η ομάδα της Ρόδου από τη διαιτησία του εκτός έδρας αγώνα με την Εράνη Φιλιατρών. Τα “ελάφια” διαμαρτύρονται για ένα απευθείας φάουλ του Κέρι, υποστηρίζοντας ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος. Αναλυτικά, η ανακοίνωση αναφέρει τα ακόλουθα: “Ολοκληρώθηκε το πρώτο παιχνίδι της Ρόδου μας απέναντι στην Εράνη Φιλιατρών με τελικό σκορ 1-1. Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε κανείς να πει ότι μπήκε… μουδιασμένη, δεν έδειξε αυτό που είναι με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων. Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου το παιχνίδι κάπως ισορρόπησε και στο 50ο λεπτό ο Γιώργος Μπαρμπαρούσης ισοφάρισε με πέναλτι. Αργότερα, λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κέρι αναλαμβάνει να εκτελέσει ένα φάουλ έξω από την περιοχή. Παρόλο που η μπάλα πέρασε την γραμμή -και βγήκε- ο διαιτητής αποφάσισε να μην το μετρήσει στερώντας τους 3 βαθμούς από την Ρόδο. Σε καμία των περιπτώσεων δεν δικαιολογούμε την μέτρια απόδοση των παικτών με το λάθος του διαιτητή. Συνεχίζουμε, για να δείξουμε τι αξίζουμε και να φανεί η δουλειά που έχουμε κάνει. Χάθηκαν βαθμοί, όχι όμως ο πόλεμος!”