Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Παρά τις απουσίες νίκησε τον Ηρακλή Μαριτσών ο Ποσειδώνας!

Παρά τις απουσίες νίκησε τον Ηρακλή Μαριτσών ο Ποσειδώνας!

0

Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας ο Ποσειδών Καρπάθου επικράτησε με 3-1 του Ηρακλή Μαριτσών, ο Κιντάνα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και ισοφάρισε ο Πάττας με πέναλτι για το 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο σκόρερ έγινε δημιουργός και με κεφαλιά του Σπανού προηγήθηκε εκ νέου η ομάδα του Καραμηνά και ο Φελλουζής με πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο τελικό 3-1. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Ποσειδώνα Καρπάθου. Που παρά τις απουσίες των: Σπανός Μανώλη (τραυματίας), Φασουλέτος (διάστρεμμα), Μαντινάος (θλάση), Κοκούνια (κάκωση στα πλευρά) και Ντόντος (εκτός λόγω δουλειάς) 5 βασικών ποδοσφαιριστών του πανηγύρισε ακόμα ένα σημαντικό τρίποντο.

Η ανακοίνωση της ομάδας:
« Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και άνοιξε το σκορ (12ο λεπτό) με τον Κιντάνα, μετά από ωραία πάσα του Παχούντη. Ισορρόπησε όμως το παιχνίδι ο Ηρακλής και κέρδισε πέναλτι με το οποίο ήρθε η ισοφάριση (25ο λεπτό). Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, αλλά μετά από κορνερ του Κιντάνα, ο Γιάννης Σπανός με φοβερή κεφάλια έκανε το 2-1 στο 68′. Προς το τέλος της αναμέτρησης ο Τσιαβέλης εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων και κέρδισε πέναλτι, με το οποίο έκανε το 3-1 ο Κωνσταντίνος Φελλουζής. Μπράβο σε όλους τους ποδοσφαιριστές και το προπονητικό τιμ! Τα έδωσαν όλα και έπαιξαν και για τους 5, που σήμερα δεν μπορούσαν να αγωνιστούν!Συνεχίζουμε το Σάββατο στην Ρόδο με τον Κλεόβουλο…»