Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πανηγυρίζει η ΑΕ Λέρου!

Πανηγυρίζει η ΑΕ Λέρου!

0
leros panaigirizi

Στην Α’ Κατηγορία θα αγωνίζεται και τη νέα αγωνιστική περίοδο η Αθλητική Ένωση της Λέρου! Η ομάδα του Μιχάλη Τσάτσου κέρδισε στο γήπεδο του τη Δόξα Ψίνθου με 3 – 1 και έτσι εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της. Οι «βυσσινί» παρατάχθηκαν με δώδεκα όλους και όλους παίκτες απέναντι σε μια ομάδα που έπαιξε δυνατά και με πάθος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Οι Λεριοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3΄. Ο Πλόχωρος πήρε τη μπάλα στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ έκανε το 1 – 0. Στο 30’ ο ίδιος παίκτης με πλασέ από θέση τετ α τετ έκανε το 2 – 0 και έδωσε το σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48’ ο Τσούλος με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή μείωσε σε 2 – 1 αλλά στο 90’ ο Φουντής διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Βασίλης Στεφανάκης.
ΑΕ ΛΕΡΟΥ: Ντασκαγιάννης, Ακοκλάνης, Μπάκας (46’ Καρπάθιος), Καράγκιολης (80’ Παγώνης), Τσιοφίτσας, Ηλίας, Καμπόσος (55’ Γκούβας), Κουρεβέλης, Πλόχωρος, Φουντής, Γιαννουκάς
ΔΟΞΑ: Τόππος, Μπίλης, Μαριάς, Στελλάς Παύλος, Στελλάς Μιχάλης, Καλόψυχος, Ορφανός Χρήστος, Ρουμελιώτης, Τσούλλος, Τσοπάνογλου, Κυριαζής