Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Όρθιος στη Λιβαδειά, βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον!

Όρθιος στη Λιβαδειά, βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον!

0

Έναν πολύτιμο βαθμό μέσα στη Λιβαδειά κατάφερε να πάρει ο Διαγόρας ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα απέναντι στον Λεβαδειακό. Οι “κυανέρυθροι” διατήρησαν το αήττητο τους και ασφαλώς δικαιούνται να ατενίζουν με μεγάλη αισιοδοξία το μέλλον τους στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2. Οι παίκτες του Σάκη Θεοδοσιάδη δέχθηκαν αρκετή πίεση στην επανάληψη όπου οι γηπεδούχοι έφθασαν κοντά στο γκολ, αλλά κατάφεραν με σθένος να σταθούν όρθιοι και να πάρουν την υπερπολύτιμη ισοπαλία, μια εβδομάδα σχεδόν μετά από το “διπλό” στη Δράμα.
Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν περισσότερο μοιρασμένο με τον Διαγόρα να στέκεται πολύ καλά και να δείχνει πολύ διαβασμένος σε μια ακόμα αναμέτρηση. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερό διάστημα χωρίς όμως να μπορέσουν να σκοράρουν.

Στο 26′ σέντρα του Πολέτο από τα δεξιά, ο Συμελίδης πήδηξε πιο ψηλά πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
Ο Μύγας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή στο 37′ και έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι (άουτ).
Στο 62′ ο Νίλι ξέφυγε από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, πάσαρε στον Νίκα που έκανε το σουτ από καλό σημείο αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενους.
Στο 63′ ο Μεχία εκτέλεσε με πολύ φάλτσο ένα κόρνερ προς το δεύτερο δοκάρι με τον Τζιώρα να πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.,
Στο 64΄μετά από γύρισμα από τα δεξιά, ο Νίλι από πολύ καλό σημείο πλάσαρε αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 83′ ο Μπιανκόνι έπαιξε το 1 – 2 με τον Συμελίδη ο οποίος σούταρε από καλό σημείο μέσα στην περιοχή αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στογιάνοβις, Μύγας, Καραχάλιος, Λιάγκας, Πολέτο, Νίκας, Μεχία, Βήχος, Νίλι (81′ Μαρίνος), Τζιώρας (68′ Μπιανκόνι), Συμελίδης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Τσέλιος, Ρουγκάλας, Ντοριβάλ (70′ Αθανασίου), Γεωργίου, Μπαστακός (79′ Σμυρλής), Λινάρδος (70′ Αυγενικού), Μασούρας, Σανδραβέλης, Αλαέθ (84′ Δημήτρουλας), Κοντοχρήστος (46′ Μανωλάκης), Σελινιωτάκης